U kritikua ashpër nga tifozat te goli i Italisë, Hysaj merr vendimin e pabesueshëm

Shqipëria humbi dje në debutimin në EURO 2024 nga Italia me rezultatin 2-1.

Të parët që kaluan në avantazh ishin kuqezinjtë me Nedim Bajramin që shënoi pas 23 sekondash lojë, duke hyrë edhe në histori si lojtari që ka shënuar goli më të shpejtë në historinë e europianëve.

Por Italia brenda pak minutash përmbysi gjithçka.

Në fillim ishte Bastoni që barazoi shifrat, dhe pak minuta më vonë Barrela shënnoi golin e fitores për italianët.

Ishte pikërisht goli i mesfushorit të Interit që ngjalli pakënaqësi tek tifozët dhe opinioni sportiv që fajësuan më së shumti mbrojtësin e Kombëtares, Elseid Hysaj.

Në momentin e gjuajtjes së Barrellas, Hysaj përkulet pak por mjaftueshëm sa topi të kalojë drejt rrjetës.

Pikërisht për këtë veprim të Hysaj, tifozët nuk ja kanë kursyer kritikat mbrojtësit që luan në Serie A.

Por Hysaj pas këtyre kritikave ka ndërmarrë në veprim të papritur.

Hysaj ka mbyllur çdo rrjet social të tijin.


Shtuar 16.06.2024 19:52