U dëmtua ndaj Interit, ja sa do të mungojë Christensen

Në infermierinë e Barcelonës është shtuar edhe një tjetër lojtar.

Qendërmbrojtësi danez, Andreas Christensen do të jetë mungesa e radhës për Xavin në ndeshjet e ardhshme.

Mbrojtësi la fushën para kohë në ndeshjen e mbrëmshme ndaj Interit, ku ekipi katalanas humbi dhe tanimë vë njdeshëm në rrezik kualifikimin në fazën me eliminim direkt.

Sipas asaj që bëjnë të ditur nga AS, danezi do të jetë jashtë fushave për rreth 3 javë.

Kujtojmë në mbrojtje po ashtu janë të dëmtuar edhe Araujo dhe Kuonde./albeu.com


Shtuar 5.10.2022 13:22