U dëmtua ndaj Brazilit, reagon Walker: Shpresoj të rikthehem shpejt

Anglia zhvilloi mbrëmjen e djeshme një ndeshje miqësore me brazilin, sfidë që përfundoi në shifrat 1-0 në favor të brazilianëve.

Përpos humbjes, stafi i “Tre Luanëve” bëhet me dhimbje koke nga Kyle Walker.

Kapiteni i Manchester Cityt dëmtohet dhe u detyrua të linte fushën e lojës në pjesën e parë, pasi e kishte të pamundur të vazhdonte.

Padiskutim se ky dëmtim shqetëson edhe kampionët e Premier Leaguue.

Walker ka reaguar në rrjetet sociale, ku ka zbuluar më shumë mbi gjendjen e tij.

“E dhimbshme të largohesh i dëmtuar në ndeshjen e mbrëmshme, veçanërisht kur isha kapiten i ekipit. Një nder me të vërtetë i madh. Shpresojmë se nuk është asgjë shumë serioze dhe unë do të kthehem sa më shpejt”, ka theksuar Walker.


Shtuar 24.03.2024 14:37