U akuzua për komplot ndaj kombëtares së Francës, reagon nëna e Kylian Mbappe (FOTO LAJM)

Fayza Lamari, nëna e Kylian Mbappe, i është përgjigjur ashpër në Twitter informacioneve të rreme që e vendosën atë si nxitëse kryesore të një komploti kundër ekipit francez. Siç raportohet nga Le Figaro, e ëma i ndërkombëtarit francez kishte mbajtur takime sekrete me disa gazetarë për të përgatitur një komplot kundër kampionëve të botës. Informacion që është mohuar me forcë nga Lamari në Twitter.

“Sekretet e rreme dhe mashtrimet e vërteta. Tani që jam në “biznes” për një kohë të gjatë, mendoj se di pak për kodet dhe rregullat. Por kurrë nuk jam mësuar me keqdashjen dhe pandershmërinë. Pretendimi se kam organizuar takime me gazetarë për qëllime pak a shumë komplotiste është një absurditet total. Sepse e di që nëse dua të mbaj një sekret, shmang ta ndaj me gazetarët. 

Ky fragment arriti të mashtrojë botën, kështu që gazetari mund të pranojë idenë e dhënies së një pjese të fitimeve të tij në Fondacionin Premier de Cordée, ku Kylian është një nga sponsorët. E premtuar, ne nuk do ta mbanim nismën të fshehtë, ” është mesazhi i shkruar nga Lamari në rrjetet sociale për të mohuar informacionin e publikuar nga Le Figaro.

Nëna e Mbappe është një nga burimet e frymëzimit të lojtarit. Teoria e komplotit që Lamari ka mohuar nuk është bomba e parë që shpërthen brenda familjeve të lojtarëve të kombëtares franceze. Pas eliminimit kundër Zvicrës në Kampionatin Evropian, nëna e Rabiot u ndesh me disa të afërm të lojtarëve kur ajo e qortoi për qëndrimin e tyre në fushë në atë ndeshje. r.t/albeu.com/


Shtuar 20.09.2021 22:03