Tyson Fury tregon sekretin e tij të suksesit por i habit të gjithë

Tyson Fury është një nga boksierët më të mirë në botë për momentin, por ai përpiqet të kënaqet gjithashtu.

Luftëtari britanik ka zbuluar se të dish të shijosh kohën e lirë mund të jetë e rëndësishme për të mbajtur mendjen të shëndetshme dhe për të arritur sukses brenda ringut.

“Unë nuk veproj si profesionist dhe nuk jetoj në palestër, sepse kjo nuk arrin asgjë”, tha ai për The Sun.

“Nëse paraqiteni në kohë, përpiqeni të bëni më të mirën dhe bëni më të mirën, e vërteta e trishtuar është në 99 për qind të rasteve që ju ende nuk do t’ia dilni.

“Por nëse jeni në palestër dhe ende dilni dy ose tre herë në javë, atëherë mund t’ia dilni.

“Boksi i kampionatit është një mentalitet, nuk ka të bëjë me atë se kush stërvitet më shumë ose kush ngre peshat më të rënda, duhet të kënaqesh.

“Nëse nuk kënaqeni, atëherë sporti bëhet shumë serioz dhe përfundoni duke humbur.

“Unë kam marrë shpesh 15 kanaçe birra para 15 raundeve dhe përsëri kam fituar.

“Më kujtohet një natë që mora 14 kanaçe Fosters dhe më pas fitova tre ndeshje ndaj tre boksierëve të peshave të rënda”./h.ll/albeu.com


Shtuar 11.12.2021 18:46