Tuchel shpallet trajneri më i mirë nga FIFA

Thomas Tuchel, trajnerio i Chelsea është shpallur trajneri më i mirë nga FIFA.

Gjermani shkëlqeu me klubin e tij në rrugëtimin e fitimit të trofeut më të rëndësishëm të klubeve, Champions League.

Tuchel la pas dy teknikë fantastikë si Guardiola dhe Mancini. / h.ll/albeu.com

Shtuar 17.01.2022 19:48