Danimarka dhe Finlanda fitojnë çmimin “FIFA Fan Award”

Danimarka dhe Finlanda kanë fituar çmimin e tifozerisë më të mirë nga FIFA.

Në këtë ndeshje Eiksen pësoi një arrest kardiak duke shtangur të gjithë botën e futbollit.

Mesfushori magjistar ishte pranë vdekjes por ekipi dhe stafi i erdhën në ndihmë për ta shpëtuar.

Loja më pas filloi normalisht por fansat e të dyja kombëtareve ishin në ankth dhe me lot në sy. Së bashku ata filluan duke kënduar emrin e Eriksen në të gjithë stadiumin duke prekur të gjithë shikuesit në mbarë botën./ h.ll/albeu.com

Shtuar 17.01.2022 19:55