Tuchel i sigurt se Azpilicueta nuk do të largohet nga Chelsea

Thomas Tuchel beson se rinovimi i kontratës së Cesar Azpilicueta për një vit shtesë në Stamford Bridge tashmë është bërë dhe i pluhurosur.

Ndërsa ndryshimi i pronësisë së Chelseat mbetet në harresë, Azpilicueta ka përmbushur numrin e ndeshjeve që duhej për rinovimin automatik të kontratës, por marrëveshja e tij verbale për të vendosur për të ardhmen e tij ishte me administratën Roman Abramovich.

Spanjolli, mes pasigurisë, pret të dijë nëse ata do ta mbajnë premtimin, por trajneri Tuchel beson se kapiteni i tij ka prekur klauzolën që do ta shohë atë të qëndrojë edhe për një vit.

“Është një lajm i mirë për ne,” tha Tuchel për Azplicueta duke luajtur numrin e ndeshjeve të parashikuara për rinovimin e kontratës së tij në një konferencë shtypi.

“E dija se do të ndodhte sepse e dija sasinë e ndeshjeve kur do të ndodhte.

“Ne kemi një kontratë, ai është kapiteni ynë, kështu që ka një probabilitet shumë të lartë që ai të qëndrojë.”/ h.ll/albeu.com


Shtuar 1.04.2022 22:41