Trofetë nuk kanë mbarim për Ronaldon, CR7 fitues i çmimit ‘Paolo Rossi’

Futbollisti portugez Cristiano Ronaldo është fituesi i çmimit për golashënuesin më të mirë të Serisë A italiane.

Që nga ky vit, çmimi ka marrë emrin e pas lojtarit të ndjerë të kombëtares italiane Paul Rossi.

Paulo Rossi është qendërsulmuesi legjendar i Juventusit dhe ekipit kombëtar italian, të cilin ai e drejtoi në fronin botëror në 1982.

Portugezi pati nderin të ishte i pari që mori çmimin që kur u emërua Paulo Rossi, pasi ishte golashënuesi më i mirë i Calca me 29 gola.


Shtuar 4.08.2021 18:22