Transferimi i Osimhen në Napoli, presidenti De Laurentiis merret në pyetje nga prokuroria

Presidenti i Napolit, Aurelio De Laurentiis, ka mbërritur ditën e mërkurë në Prokurorinë e Romës për t’u marrë në pyetje në kuadër të hetimeve që e shohin të akuzuar për kontabilitet të rremë.

Procedimi është i lidhur me fitimet e supozuara fiktive të kapitalit rreth blerjes së sulmuesit Victor Osimhen në vitin 2020 nga Lille.

Për këtë çështje, në janarin e kaluar, prokurorët e Piazzal Clodio kërkuan kërkesë për aktakuzë për pronarin e Napolit dhe të dyshuarit e tjerë.

Regjistrimi i De Laurentiis në Romë u bë pas dërgimit të dokumenteve nga prokurorët e prokurorisë së Napolit. De Laurentiis kërkoi të merret në pyetje pas përfundimit të hetimeve paraprake. /abcnews.al


Shtuar 3.04.2024 18:45