Tottenham mposhtet me përmbysje nga Aston Villa (VIDEO)

Tottenham është mundur në shtëpinë e saj nga Aston Villa me rezultat 1-2.

Edhe pse takimin më mirë e filloi Tottenham duke shënuar të parët, në fund dështuan të marrin ndonjë pikë.

Steven Bergwijn shënoi golin e parë në këtë takim, pas një gabimi që bënë mbrojtësit e ‘Luanëve’ në 3 minutat e parë të këtij takimi.

Aston Villa fitoi ndaj londinezve ne Londër përmes golave të Sergio Reguilon autogol (20’) dhe Ollie Watkins (39’).

Me këtë fitore, vendasit rrezikojnë Ligën e Evropës pasi janë në pozitën e gjashtë me 59 pikë, derisa mysafirët me 52 pikëpozicionohen në vendin e 11-të.

Shtuar 19.05.2021 21:11