Torino – Inter, formacionet zyrtare: “Zikaltërit” kërkojnë vazhdimësinë

Torino do tw pwrballet ditwn e sotme, me liderwt e Serie A, Interin nw ndeshjen e vlefshme pwr javwn e 27  tw kampionatit.

Interi kërkon të mbajë distancën me skuadrat ndjekëse, sidomos tani pas daljes nga Liga e Kampionëve të Juventusit.

Torino lufton për mbijetesë shkaku i rezultateve të këqija.

Interi ka vendin e parë me 62 pikë, Torino është në vendin e 18-të me 20 pikë

Për “Nerazzurrët” mungojnë Eriksen, Kolarov dhe Vidal.

Për Torinon, Rincon dhe N’Kounkou nuk do paraqiten këtë ndeshje.

Formacionet zyrtare:

Inter: Handanovic, De Vrij, Skrinniar, Bastoni, Hakimi, Barella, Brozovic, Gagliardini, Perisic, Lukaku, Lautaro.

Torino: Vijon…


Shtuar 14.03.2021 14:10