Topi i Artë, e bujshme nga gazetari Sergio Gonzalez: Skenari i përmbysjes dhe fitores së Messit (FOTO LAJM)

Lionel Messi ose Robert Lewandowski do të jetë fituesi i madh i Topit të Artë të këtij viti, nëse verifikohet raportimi i një gazetari spanjoll që bën përmbysjen, raporton albeu.com.

Sergio Gonzalez tha se me anë të mediave sociale Lionel Messi do ta fitojë Topin e Artë në 2021.

Superylli argjentinas arriti të fitonte Kupën e Spanjës me Barcelonën sezonin e kaluar, megjithatë, ai u transferua në Paris në verën që askush nuk e priste.

Fillimi i tij në klubin e ri nuk mund të cilësohet si jashtëzakonisht i suksesshëm, megjithatë një tjetër skenar del në sipërfaqe për fituesin e sivjetmë të Topit të Artë.

Gjithçka do të sqarohet në datën 29 të këtij muaji, në ceremoninë e ndarjes së çmimeve, ku do të zyrtarizohet sipas France Football futbollisti i vitit. /albeu.com/


Shtuar 23.11.2021 19:06