Tirana mposht “pastër” Laçin pa shënuar (VIDEO)

Tirana dhe Laçi u përballën sot në kuadër të javës së katër të Abissnet Superiore, me kryeqytetasit që triumfuan me rezultatin e pastër, 2-0.

Edhe nuk  pse rastet nuk munguan, rezultati i 45 minutave të para do të ishte i bardhë, 0-0.

Në pjesën e dytë, vendasit e kërkojnë më shumë golit dhe arrijnë të kalojnë në avantazh  falë një autogoli të Roganovic në minutën e 53, ku meritë pati Redon Xhixha.

“Bardheblutë” do të shënonin edhe golin e dytë e të sigurisë në minutën e 75 të ndeshjes me të njëjtën si situatë si në golin e parë, këtë herë është Ignjatovic që dërgon topin në portën e tij.

Pas kësaj fitoreje, Tirana ngjitet  përkohësisht në krye me 8 pikë, ndërsa Laçi thellon krizën e pozicionohet në vendin e 9 me vetëm 2 pikë.


Shtuar 3.10.2021 15:58