Tifoz i Holandës tallet me fqinjët që po shikonin ndeshjen me disa sekonda vonesë në transmetim (VIDEO)

Një tifoz holandez i futbollit është tallur me fqinjët e tij ndërsa ata ndoqën një ndeshje të Euro 2020 me 30 sekonda vonesë duke reaguar ndaj golave dhe ngjarjeve të supozuara – edhe nëse ato nuk ndodhnin.

Një grup tifozësh holandezë po shikonin kombëtaren e tyre ndaj Austrinë në një ekran të madh në kopshtin e tyre. Parametri ideal – përveç faktit që ata patën një vonesë në transmetimin e tyre të drejtpërdrejtë.

Fqinji i ‘pashpirt’ me emrin Carlos van Erven dhe miqtë e tij, duke parë në kohë reale ndeshjen në një banesë sipër, panë një mundësi për t’i tallur me ta. Kryesisht duke festuar furishëm golat … që ishin në të vërtetë vetëm goditje apo tentime që fluturonin jashtë objektivit.

Skema e pashpirt e Van Erven ishte veçanërisht, shkatërruese, efektive në një moment të veçantë. Domethënë kur Memphis Depay goditi mbi portën e austriakëve kur dukej më lehtë të shënohej sesa të humbej.

Sapo goditja e Depay fluturoi jashtë objektivit, Van Erven dhe shokët e tij filluan të kërcejnë përreth dhe të bërtasin nga kënaqësia nëpër dritare.

Tifozët e pakënaqur poshtë nga shakaja e Van Erven, e vërshëllyen atë dhe madje edhe i dhanë një përshëndetje klasike me ‘gishtin e mesit’ të çuar lartë.

Kjo krijoi të qeshurat absolutisht të vrazhda nga shakaxhiu dhe miqtë e tij, ndërsa plani i tyre djallëzor funksionoi për mrekulli dhe u dha atyre një kënaqësi absolute.

 


Shtuar 20.06.2021 14:10