Tielemans, ëndrra e pamundur e Barçës

Youri Tielemans ka luajtur prej kohësh në kapituj të rëndësishëm të tregut të transferimeve. Performanca e tij në Leicester e bën atë një lojtar të dëshirueshëm për çdo ekip të lartë që ka nevojë për një mesfushor me kualitete të larta.

Liverpool po e tenton fort dhe Real Madrid e Barcelona gjithashtu e kanë atë në axhendën e tyre. Sidoqoftë, sipas ‘Mundo Deportivo’, blaugrana bien nga gara e mundshme për nënshkrimin e tyre .

Arsyeja nuk është tjetër veçse gjendja financiare e klubit, e cila nuk e lejon klubin të shpenzojë shuma të tilla, pasi belgu ka një cmim minimal prej 50 milion eurosh. Kështu, Tielemans bëhet një dëshirë e pamundur për Barcelonën. /albeu.com


Shtuar 19.10.2021 13:23