Ten Hag kërkon të nënshkruajë me 5 lojtarë për Man United këtë verë

Manchester United është duke punuar për planet e transferimeve për verën.

Sipas Goal.com, trajneri i ri Erik ten Hag dëshiron të shohë pesë lojtarë të rinj që t’i bashkohen Man United.

Objektivi kryesor i Manchester United është mesfushori i Barcelonës, Frenkie de Jong. Klubi anglez ka kohë që e ndjek lojën e mesfushorit, drejtuesit e Manchester United e kanë ndjekur atë si gjatë paraqitjeve të tij për Ajax-in ashtu edhe gjatë lojës për Barcelonën.

Megjithatë, De Jong do të duhet të bindet të pranojë një ofertë nga Manchester United. Burimi tha se që kjo marrëveshje të ndodhë, “të gjithë yjet duhet të rreshtohen”.

Ten Hag e di se pas largimit të Paul Pogba dhe Nemanja Matic, klubit i duhet të paktën edhe një mesfushor qendror përveç de Jong. Menaxheri diskutoi Calvin Phillips (Leeds) dhe Declan Rice ( West Ham ) me drejtorin e Manchester United John Murtaugh . Megjithatë, Manchester United nuk do të përmbushë kërkesat e klubit londinez për Rice (rreth 150 milionë paund).

Man United e kupton se klubi po përdoret si levë në negociatat e N’Golo Kante me Chelsean për një kontratë të re. Manchester United e ka pëlqyer prej kohësh këtë lojtar, por mosha e mesfushorit (ai është 31 vjeç) dhe lëndimet e tij janë në dyshim.

Ten Hag beson se Manchester United duhet të forcojë të gjitha fushat gjatë gjatë verës.

Një domosdoshmëri konsiderohet edhe forcimi i pozicionit të sulmuesit. Këtu Manchester United është i interesuar për sulmuesin e Benfica-s, Darwin Nunez. /albeu.com/

Shtuar 7.06.2022 14:01