Ten Hag i zhgënjyer me humbjen, por ka besim se United do të përfundojë në top katërsh

Manchester United ishte në një seri të mirë prej katër fitoreve radhazi në Ligën Premier, por janë mposhtur nga Fulham në Old Traford.

Djajtë e Kuq pësuan një humbje dëshpëruese para adhuruesve të vet me rezultat 1-2, humbje që mund t’i kushtojë shumë për një vend në garat evropiane.

Aktualisht United ndodhet në pozitën e gjashtë në tabelë me 44 pikë, tetë më pak se Aston Villa në vendin e katërt.

Gjithsesi trajneri i Djajve të Kuq, Erik Ten Hag vazhdon të shpresojë se mund të marrin pozitën e katërt, përkundër se ka mbetur i zhgënjyer me humbjen nga Fulham.

“Jam vërtet i mërzitur për këtë rezultat, duhej të bënim më mirë, por ky është futbolli. Ne nuk e kishim organikën e plotë, vuajtëm shumë mungesa dhe mendoj se këto bënë diferencën. Jam shumë i bindur se kur organika të jetë e plotë ne do të jemi një skuadër shumë e fortë, pra e ardhmja është premtuese”.

“Liga e Kampionëve? Ka ende javë përpara, na presin ndeshje të rëndësishme dhe duhet të fokusohemi për të bërë më mirë dhe për të marrë pikët”, deklaroi Ten Hag.

Në xhiron e ardhshme United e pret një udhëtim shumë i vështirë, pasi luan në udhëtim te Manchester City. /Telegrafi/


Shtuar 25.02.2024 13:11