Superkupa: Formacionet e mundshme Atl Madrid-Bilbao

Real Madrid do ta mësojë sonte rivalin e finales në Superkupën e Spanjës që do të dal nga ndeshja ndërmjet Atletico Madridit dhe Athletic Bilbaos.

Ashtu si ajo Barcelona-Real Madrid, edhe ndeshja Atletico Madrid-Athletic Bilbao do të zhvillohet në Riad të Arabisë Saudite, përkatësisht “King Fahd International Stadium” në orën 20:00.

Këto janë formacionet e mundshme:

Atletico Madrid: Oblak; Llorente, Gimenez, Hermoso, Lodi; Lemar, De Paul, Koke, Carrasco; Correa, Suarez.

Athletic Bilbao: Simon; De Marcos, Alvarez, Martinez, Balenziaga; Berenguer, Zarraga, D. Garcia, Muniain; R. Garcia, I. Williams. /albeu.com/


Shtuar 13.01.2022 16:26