Superkompjuteri zbulon rezultatin e saktë të ndeshjes Benfica-PSG

Klubet do të luajnë me njëra-tjetrën dy ndeshje radhazi, e para në Lisbonë.

Për më tepër, të dy arritën të mposhtin konkurrentin kryesor për të arritur në play-off, Juventusin.

Tani Benfica dhe PSG do të duhet të luajnë në xhiron e 3-të dhe të 4-të, që do të thotë se rezultati i këtyre ndeshjeve mund të përcaktojë fatin e vendeve në play-off, shkruan albeu.com.

Ndeshja e parë e përballjes do të zhvillohet në Portugali, por kompjuteri FiveThirtyEight ende e konsideron skuadrën e Christophe Galtier si favorit -47%. Një barazim ose fitorja e Benfikës është pothuajse e njëjtë  përkatësisht 25% dhe 28%.

SuperJohn ka llogaritur se duke marrë parasysh rezultatet e fundit dhe formën e skuadrave, ndeshja do të përfundojë me rezultat 2:2.

Cili është parashikimi juaj për ndeshjen? /G.D albeu.com/

Shtuar 4.10.2022 17:55