Superiorja DIREKT, po luhen Skënderbeu-Tirana dhe Kastrioti-Kukësi

Skënderbeu-Tirana dhe Kastrioti-Kukësi kanë nisur prej orës 13:00. Korçarët, pas dy fitoreve radhazi, do tentojnë të ndalin vrullin e kampionëve në fuqi që i janë afruar skuadrave të kreut dhe tani mund të ëndërrojnë sërish titullin.

Në Kamzë Kastrioti tenton fitoren, kundër Kukësit që nuk njeh fitore prej javësh dhe tani rrezikon edhe zonën play-out. Një duel që pritet të jetë i luftuar, ndërkohë që për t’u përmendur është fakti që krutanët i kanë fituar dy sfidat e mëparshme me verilindorët. /abcnews.al

SKËNDERBEU-TIRANA 0-0
SKËNDERBEU: Dajsinani, Meksi, Vitija, Bajrami, Sadriu, Zguro, Taipi, Jean Victor, Mara, Berisha, Mensah. Trajner: Migen Memelli
TIRANA: Bekaj, Vangjeli, Najdovski, Hoxhallari, Toshevski, Çelhaka, Batha, Ismajlgeci, Halili, Torassa, Seferi. Trajner: Orges Shehi

KASTRIOTI-KUKËSI 0-0
KASTRIOTI:
 Hidi, Neziri, Shkalla, Çela, Rami, Moraes, Mehmeti, Nuriu, Bardhi, Prodani, Rezi. Trajner: Ramazan Ndreu.
KUKËSI: Tafa, Baravykas, Bytyçi, Kurdic, Demiri, Lulaj, Tsintsadze, Taipi, Ibraimi, Gashi, Eze. Trajner: Mirel Josa.

Po luhen ndeshjet…


Shtuar 10.04.2021 13:14