“Stuhia” kap edhe De Jong: Luan sikur ka 50 kg patate mbi supe

Barcelona përshëndet raundin e nokaut të Ligës së Kampionëve . Blaugranët u mundën 3-0 nga Bayern dhe në të njëjtën kohë Benfica mundi Dinamon e Kievit, duke e çuar ekipin e Xavi në vendin e tretë që do të thotë kalim në  Europa League.

Ndër lojtarët më të kritikuar është edhe  lideri i mesfushës Blaugrana, Frenkie De Jong .

” Ai luan futboll sikur të ketë 50 kg patate në shpinë, ” komentoi ish-mbrojtësi i portokallisë Ron Vlaar .

Emri i Frenkei de Jong është përfulor edhe një si një nga lojtarët që Barcelona kërkon të largojë për të siguruar disa të ardhura. /albeu.com


Shtuar 9.12.2021 14:18