STATISTIKË/ 5 penallti të goditura deri më tani në Euro 2020, vetëm 1 është shënuar

Penalltitë duken të vështira për t’u shënuar në Euro 2020.

Deri më tani gjyqtarët kanë dhënë 5 penalti por vetëm 1 është shënuar.

I vetmi lojtar që ka arritur të shënoj penaltinë deri më tani është Cristiano Ronaldo.

Vetëm sot në ndeshjen mes Ukrainës dhe Maqedonisë së Veriut janë gjuajtur dy penalti por portierët arritën të presin që të dyjat.

Hojgberg, Bale, Alioski dhe Malinovski nuk kanë arritur të shënojnë penalltit.

Shtuar 17.06.2021 18:24