Statistika negative për Barcelonën, e varur nga vetëm një lojtar (FOTO LAJM)

Lionel Messi është golashënuesi më i mirë i Barcelonës dhe i La Liga-s këtë sezon.

Për Barcelonën këtë sezon kanë shënuar plot 18 lojtarë. Pas Messit vjen Griezmann me vetëm 8 gola, pra me një diferencë prej 15 golash që tregon se kjo skadër është e varur nga Leo Messi.

Përvec Messit dhe Griezman, asnjë lojtar tjetër i katalanasve nuk ka arritur të shënojë më shumë  5 gola deri në këto momente.

Klubi po sheh mundësinë e transferimit të dy super sulmuesve gjatë merkatos së verës, Agueor e Depay./albeu.com/


Shtuar 1.04.2021 10:54