Sondazhi i SPORT: Çfarë preferoni, ardhjen e Moratas apo vazhdimësinë e Dembele?

Sulmuesi i Juventusit, Alvaro Morata është një nga prioritetet e Barçës në këtë merkato dimërore.

Pas ardhjes së Ferran Torres dhe Dani Alves, Xavi HernAndez dëshiron një përforcim tjetër në sulm përpara ndeshjes së dytë të sezonit 2021/22 .

Spanjolli, i cili do të ishte i gatshëm të ndalonte në Camp Nou dhe ka miratimin e Juventusit dhe Atletico Madridit, nuk do të mbërrinte derisa çështja Dembele të zgjidhet.

Francezi nuk ka rinovuar ende dhe situata e tij në skuadër është kritike: ose rinovohet ose largohet i transferuar në këtë merkato.

Francezi mbetet i ndarë nga skuadra e parë me urdhër të shprehur të Xavi Hernandez deri në zgjidhjen e situatës së tij. Për këtë arsye, nga Gazeta SPORT Bëjnë pyetjen: Çfarë preferoni: ardhjen e Moratas apo vazhdimësinë e Dembele?

Më poshtë keni rezultatin e sondazhit:

 

 

Shtuar 26.01.2022 17:40