Sirena franceze për Alexis Sanchez

Alexis Sanchez është në radarët e Marsejës dhe së fundmi klubi francez ka kërkuar informacione për lojtarin e inter-it.

Inter edhe pse tashmë ka Dzeko-Lautaro-Correa , nuk ka ndërmend ta shesë lojtarin kilian këtë merkato dimërore. Sanchez cilësohet nga inzaghi ende si një “armë” për repartin sulmues dhe se klubi ka nevoj për të.

Beppe Marotta ka bërë të qartë se në janar nuk do të ketë largime nga klubi dhe kështu i mbyll derën klubit francez për interesimin e sulmuesit kilian./h.ll/albeu.com


Shtuar 9.11.2021 22:20