Simeone u përfshi në një përplasje të ashpër me drejtorin sportiv të Dortmundit, situata ishte afër të dilte nga kontrolli

Trajneri i Atletico Madridit, Diego Simeone, pati një takim jo miqësor në fushë me drejtorin sportiv të Borussia Dortmundit, Sebastian Kehl, të mërkurën mbrëma, ndërsa skuadrat e tyre luajtën në çerekfinale të Ligës së Kampionëve.

Atletico fitoi ndeshjen me rezultat 2-1, falë golave ​​të Rodrigo De Paul dhe Samuel Lino në pjesën e parë, të cilat i dhanë nikoqirëve një epërsi në pjesën e parë para tifozëve të tyre në stadiumin Civitas Metropolitano.

Sebastien Haller më pas e bëri shënoi në minutën e 81-të, por Atletico u mbajt për të siguruar një avantazh potencialisht jetik me një gol drejt Gjermanisë.

Megjithatë, një nga pikat më të mëdha nga ndeshja ishte një përplasje mes Simeones dhe drejtorit sportiv të Dortmundit, Kehl.

Në pjesën e dytë, Emre Can u rrëzua i dëmtuar, por Atletico vazhdoi lojën dhe kundërsulmoi kundër mbrojtjes së Dortmundit – diçka që me sa duket nuk u pëlqeu mysafirëve.

Simeone dhe Kehl u panë më pas duke u përplasur, me trajnerin e Atleticos që e shtyu rivalin e tij dy herë në gjoks para se të ndaheshin.

Megjithatë, gjithçka përfundoi me vetëm të shtyrë, pasi Kehl ruajti qetësinë dhe nuk ra në provokimin e Simeones. /Telegrafi/