Si pritet të rreshtohet Barcelona ndaj Bayern? Ja dy formacionet e mundshme

Sipas Diario AS, Xavi ka përzgjedhur nëntë lojtarë që patjetër do të startojnë kundër Bayern Munich të martën.

Ata janë Marc-Andre ter Stegen, Jules Kunde, Ronald Araujo, Eric Garcia, Sergi Busquets, Gavi, Pedri, Ousmane Dembele dhe Robert Lewandowski.

Xavi gjithashtu mund të vendosë të kalojë në një formacion 3-4-3 në këtë rast, Gavi mund të jetë një lojtar sulmues në krahun e majtë.

Cila është skuadra juaj ideale për ndeshjen kundër Bayern Munichut?