Shqiptarëve u soset durimi shpejt, u hedhin ujë dhe sende të forta tifozëve holandezë që këndonin poshtë pallatit (VIDEO)

Tifozët holandezë të Feynoord janë të parët që kanë mbërritur në Shqipëri dhe menjhërë kanë ndezur atmosferë duke kërcyer e kënduar nëpër rrugët dhe baret e Tiranës.

Mirëpo kjo situatë duket se nuk është pritur mirë nga qytetarët. Mbrëmjen e djeshme ndaj disa tifozëve që po këndonin poshtë pallatit të Sali Berishës i është hedhur ujë dhe sende të forta për t’i larguar pasi ishin shqetësuar nga zhurma.

Kjo metodë nuk ka rezultuar e sukseshme, pasi tiofzët kanë vazhduar festën, ndërsa në vendngjarje ka mbërritur edhe policia./albeu.com