“Shpresë” për Interin, Marseille kontakton Alexis Sanchez

Marseille dhe Sanchez janë në kontakte të vazhdueshme për të arritur një marrëveshje për blerjen e kartonin të kilianit, të cilin Interi kërkon ta largojë sa më shpejt të jetë e mundur.

Tudor i ka dhënë dritën jeshile Pablo Longorias për të mbyllur bisedimet, pasi ish-lojtari i Barcelonës është një sulmues me përvojë që mund të përforcojë ndjeshëm skuadrën për sezonin e ri,

Alexis, për shkak të mungesës së ofertave, është i hapur për të vazhduar karrierën e tij sportive në Francë dhe për këtë ai është i gatshëm të ulë pretendimet e tij financiare.

Interi kërkon në parim nga 3 deri në 5 milion euro për lamtumirën e kilianit, ndonëse do t’ia vlente t’i jepte atij letrën e lirisë nëse ka një marrëveshje me skuadrën e Marseille. Felicevich, agjenti i Sanchez, punon kundër kohës për të mbyllur transfertën./albeu.com


Shtuar 26.07.2022 11:38