Shorti i play-off Europa League: Barcelona përplaset me Manchester United

Sapo ka përfunduar shorti i play-off të Europa League, në Nyon të Zvicrës.

Të gjitha sfidat:

Europa League

Barcelona-Manchester United

Juventus-Nantes

Sporting-Midtjylland

Shakhtar Donetsk-Stade Rennais

Ajax-Union Berlin

Bayer Leverkusen-Monaco

Sevilla-PSV

Salzburg-Roma

Datat e sfidave:

Europa League

Play-off-et për fazën eliminatore: 16 dhe 23 shkurt

Raundi i 16: 9 dhe 16 mars 2023

Çerekfinalet: 13 dhe 20 prill 2023

Gjysmëfinalet: 11 dhe 18 maj 2023

Finalja: 2023 maj Puskas Arena e Budapestit (Hungari)/ h.ll/albeu.com


Shtuar 7.11.2022 13:19