Shorti i Champions, Tuchel lutet mos i bjerë kjo skuadër: Ata janë të frikshëm

Chelsea është duke kaluar një moment fantastic që nga ardhja e Tuchel në stolin e bluve.

Skudra po bën mirë në kampionat dhe në Evropë. “Blutë e Londrës” arritë të kualifikoheshin në fazën tjëtër të Champions pasi eleminuan një skuadër shumë të fortë si Atletico me rezultatin e përgjithshëm, 3-0.

Pas ndeshjes, Tuchel u pyet nga gazetarët për shortin dhe kundërshtarin e mundshëm në fazën tjetër.

Shorti? “Nuk doja që të përballeshim me PSG-në, është skuadër e frikshme. Ata janë një ekipin shumë i fortë”, ka thënë Tuchel.

Vlen të theksojmë që shorti për çerekfinale hidhet ditën e premte më 19 mars ora 12:00. /albeu.com/


Shtuar 18.03.2021 09:38