Shoku i ngushtë i Benzema: Mbappe do të firmosë për Realin (FOTO LAJM)

Influencuesi francez dhe YouTube-ri, Mohamed Hanni, i cili është edhe shok i ngushtë i francezit Karim Benzema, ka thënë se sulmuesi i Paris Saint-Germain, Kylian Mbappe do të nënshkruajë për Real Madridin.

Mbappe është gati të hyjë në vitin e fundit të kontratës së tij me Paris Saint-Germain, me një rinovim që duket gjithnjë e më i vështirë.

Henni beson se Mbappe nuk do të rinovojë me PSG-në dhe marrëveshja me Real Madridin do të bëhet në javët e fundit të gushtit, pak para se të mbyllet afati i transferimeve në Francë dhe Spanjë.

PSG do të neveritej po të humbte përfaqësuesin francez si transferim falas kur marrëveshja e tij skadon verën e ardhshme, por gjithashtu hezitojnë ta shesin atë këtë afat kalimtar.

Henni pretendon se siguria e tij ka lindur për shkak të forcës së burimit të tij, dhe kritikoi PSG-në për mbështetjen e saj në super yllin brazilian Neymar dhe mungesën e hapësirës që i dha Mbappes të shkëlqejë.

Një gjë që është pa dyshim është forca e marrëdhënies midis Mbappe dhe Benzema. I pari ishte qartë i kënaqur që i dyti u rikthye në skuadrën franceze për Euro 2020.

Shtuar 17.07.2021 19:19