SERIE A/ Torino – Juventus, formacionet zyrtare

Torino dhe Juventusi do të përballen sot në kaudër të javës së shtatë të Serie A në orën  18:00.

Juventusi vjen në këtë ndeshje në një moment pozitiv, pas dy fitoreve radhazi në kampionet dhe asaj ndaj Chelsea në Champions.

Torino po ashtu po kalon një moment të mirë, pasi në 4 ndeshjet e fundit në Serie A ka 2 fitore dhe 2 barazime.

Në mungesa të Moratas dhe Dybalas, sulmi do t’i besohet Moise Kean i cili do të mbështet nga Chiesa dhe Bernadeschi.

Formacionet zyrtare:

TORINO (3-4-2-1): Milinkoviç; Zima, Bremer, Rodrigez; Singo, Mandragora, Pobega, Aina; Lukiç, Brekalo; Sanabria, Trajner: I.Juriç

JUVENTUS (4-3-3): Shezni; Danilo, De Ligt, Kielini, Aleks Sandro; Mekeni, Rabiot, Lokateli; Berrnardeski, Kieza, Ken, Trajner: M.Alegri. /Albeu.com


Shtuar 2.10.2021 17:29