Saul “braktiset” nga Chelsea, Barcelona po punon për nënshkrimin me spanjollin

Saúl është një nga braktisjet e Chelseat për merkaton e dimrit dhe është se lojtari vazhdon të hyjë në planet e Thomas Tuchel. Alicante nuk bindi në debutimin e tij ku u zëvendësua në pjesën e parë dhe mezi grumbullon 47 minuta në Premier League.

Saul mbërriti në Londër në fazat e fundit të merkatos si një nga nënshkrimet yje, por nuk ka arritur të përshtatet me planet e trajnerit gjerman . Ideja e lojtarit ishte të largohej nga Madridi në kërkim të një rëndësie më të madhe dhe rezultati për interesat e tij nuk ka qenë siç pritej.

Në parim, Chelsea nuk mund të prishë në mënyrë të njëanshme huazimin e nënshkruar deri më 30 qershor, por nga ambienti i lojtarit tashmë do të lëviznin për t’i gjetur strehim në një destinacion tjetër.

Sipas TodoFichajes, Barcelona kërkon huazimin e Saulit deri në fund të këtij sezoni . Vështirësitë ekonomike që po kalojnë katalanasit bëjnë që ata të mos përballen me asnjë transfertë dhe të kapen pas këtij lloji të operacionit për të forcuar veten.

Saul është një dëshirë e vjetër e klubit që në disa raste ka qenë afër veshjes së tij si Blaugrana . Barcelona tashmë ka mbajtur kontakte si me agjentin e lojtarit ashtu edhe me Atlético Madrid dhe janë në pritje të zgjidhjes së situatës me Chelsean. r.t/albeu.com


Shtuar 8.11.2021 11:03