Sarri i kënaqur pas fitores ndaj Venecias: Lazio më afër ideve të mia

Pas fitores në Venecia, Maurizio Sarri është shprehur i kënaqur me paraqitjen e Lacios . “Në pjesën e parë ishte skuadra më afër ideve të mia për futbollin” , shpjegoi trajneri i Biancocelestes.

Rinovimi i kontratës? Nëse e marr nesër, do ta nënshkruaj”,  shtoi ai.

Ne jemi në një pikë ku ka disa ndeshje ku duket se është në rrugën e duhur, pastaj ju bëni një hap prapa, pastaj dy përpara. Aspekti pozitiv është pasi kemi pësuar 8 gola në dy ndeshje në 5 të fundit. Kohët e fundit duket se regresionet janë më të pakta se më parë dhe ne duket se jemi në rrugën e duhur“, shtoi ai

Me klubin ne folëm për ndërtimin dhe rindërtimin, duke u përpjekur për të rinovuar skuadrën. Ne e dinim se nuk do të ishte një vit i lehtë, por nuk ka presione të klubit për qëllime,” përfundon Sarri. /albeu.com


Shtuar 23.12.2021 10:23