Sanchez mund të qëndroj në janar tek Inter

Kiliani dukej shumë larg klubit “zikaltër” por Alexis Sanchez mund të qëndrojë tek Interi edhe në janar.

 

Sipas “LaGazzettadelloSport”, Sanchez në 23 paraqitje me klubin e Milanos, ka realizuar 9 gola dhe ka asistuar 12 , shifra që premtojnë duke marrë parasysh numrin e ndeshjeve të luajtura.

 

Pavarësisht se rroga e tij është shumë e lartë, rreth 7 milion euro në sezon dhe duke parë prezencat e tij në fushën e lojës, Inter me shumë mundësi nuk do ta shesë lojtarin./H.LL/albeu.com


Shtuar 29.10.2021 14:13

Tags: ,