Përfshihet nga flakët pylli në Elbasan, zjarrfikëset mbërrijnë në vendngjarje

Një zjarr ka rënë në pyllin e fhstit Labinot Mal në Elbasan. Për shuarjen e flakëve në vendngjarje kanë mbërritur forcat zjarrfikëse.

Ende nuk dihen përmasat e zjarrit dhe sipërfaqja e përfshirë në flakë.

Sipas informacioneve po digjen shkurre dhe pemë./albeu.com


Shtuar 29.10.2021 14:14

Tags: ,