Samuel Umtiti drejt Benficas

Benfica është shumë e vëmendshme ndaj situatës së Samuel Umtiti, mbrojtës i FC Barcelona. Qendërmbrojtësi francez është në axhendën e klubit portugez, i cili tashmë ka kontaktuar me klubin e Barçës për të zbuluar situatën kontraktuale të ‘Big Sam’ .

Benfica ka nevojë të forcohet në mbrojtje që ka përparuar në fazën e eliminimit direkt të Champions.

Dhe në pjesën e pasme ka një rënie në peshë, mbrojtësi Lucas Verissimo , i cili pësoi një çarje të ligamentit kryqëzor në nëntor dhe synon për pjesën e mbetur të sezonit. Mbrojtësi i Benfica-s iu nënshtrua një operacioni në Barcelonë, duke e lënë veten në duart e një specialisti prestigjioz si doktor Joan Carles Monllau. /albeu.com


Shtuar 14.12.2021 09:27