Sacchi i jep Dybala këshilla për zgjedhjen e një klubi në Serie A

Paulo Dybala është në listën e lojtarëve të lirë. Prej disa ditësh, Argjentinasit i ka skaduar kontrata me Juventusin. Ai ishte i lidhur për një transferim të mundshëm me Interin, por marrëveshja ende nuk është realizuar.

Ndërkohë, trajneri i njohur italian Arrigo Sacchi i ka dhënë këshilla Dybala për zgjedhjen e një klubi.

“Mendoj se Dybala do të ishte më rehat te Milani sesa te Interi. Kuqezinjtë janë mësuar të luajnë me një sulmues që lëviz thellë dhe është e rëndësishme që Dybala të luajë në mitingje dhe të përdorë shpejtësinë e tij”, tha Sacchi për La Gazzetta dello Sport.

Ish-trajneri i Milanit kujtoi gjithashtu se shumë vite më parë kishte këshilluar Silvio Berlusconin të afrojë Paulo Dybala. /albeu.com/

Shtuar 3.07.2022 15:43