Rudiger nuk rinovon: Në horizont Bayerni, Reali dhe gjigandët e Serie A

Rudiger është një nga emrat më të “nxehtë” të momentit, pasi gjermani ka vendosur të mos rinovojë me Chelsea, e në fund të sezonit do të jetë lojtar i lirë, konfirmon Bild.

Lojtari është duke shqyrtuar opsionet e mundshme, ku në skenë janë Bayern Munich dhe Real Madridi, por së fundmi shumë opsione vijnë nga Serie A, ku Juventusi, Interi ose rikthim te Roma shihen si mundësi.

Lojtari ka shfaqur dëshirën për të veshur fanellën e bardhë të Madridit dhe “galaktikët” tani kanë më shumë nevojë se kurrë për të, pas largimeve të Ramos dhe Varane. /albeu.com


Shtuar 21.10.2021 10:23