Rrjetet sociale i japin Abraham çmimin “OSCAR” për shkeljen e syrit (VIDEO)

Sulmuesi i Romës, Tammy Abraham, u kap duke shkelur syrin ndërsa shtrihej në tokë duke u “përpëlitur” nga dhimbja gjatë finales së tyre në Europa Conference League kundër Feyenoord.

Giallorossit u kurorëzuan fituesit e parë të kompeticionit pas një fitoreje 1-0, falë një goli në pjesën e parë nga Nicolo Zaniolo.

Në fazat mbyllëse të ndeshjes, Abrahami u rrëzua në tokë duke shtrënguar këmbën nga një dëmtim i supozuar, por videot tregojnë se sulmuesi u shkel syrin, ose shokëve të skuadrës ose stafit të tij stërvitor, duke treguar se ai vetëm po e shtiret.

Është një taktikë klasike e humbjes së kohës në sport dhe ka bërë krahasime me teatrot e vetë yllit të Barcelonës, Sergio Busquets gjatë ndeshjes famëkeqe gjysmëfinale të Champions League me Interin në vitin 2010./ h.ll/albeu.com

Shtuar 26.05.2022 11:31