Rrëfimet e Adama Traore

Ai sapo ka ardhur te Barcelona dhe ka lënë ndjenja të shkëlqyera në ndeshjen e tij të parë si titullar.

Adama Traore, i cili është i huazuar nga Wolverhampton, është kthyer në një nga iluzionet e skuadrës, ka folur tashmë në një intervistë për televizionin zyrtar të klubit.

“E kisha synimin të kthehesha që kur u largova nga Barça. Ndonjëherë duhet të marrësh rrugë të ndryshme për t’u takuar. Gjëja më e rëndësishme është që objektivi i të dyja palëve të jetë i njëjtë. Dhe kështu përfundoi duke ndodhur. Doja të kthehesha nga minuta e parë. Kësaj që mësova këtu i kam shtuar edhe eksperiencën e futbollit anglez, e cila më mundësoi të shoh dhe të takoj yje të mëdhenj, dhe atë fizike siç thonë të gjithë” , tha lojtari. /albeu.com/


Shtuar 9.02.2022 17:40