“Ronaldo shkatërroi dhomën e zhveshjes së Juves, ai ngriti dorën drejt Chiesa dhe Pirlo nuk e nxorri ​​në fushë në ndeshjen e tij të fundit”

Massimo Mauro ka zbuluar se Cristiano Ronaldo ka goditur me grusht një bashkëlojtar të Juventusit në dhomën e zhveshjes.

“Mos e krahasoni atë me Maradonën. Ai [Diego] ishte i popullarizuar me të gjithë shokët e tij të skuadrës, ndërsa Ronaldo po shpërndante dhomën e zhveshjes.

Sapo Cristiano Ronaldo ngriti dorën [drejt shokut] në dhomën e zhveshjes së Juventusit, Federico Chiesa duhet të marrë guximin për ta thënë këtë. Për këtë arsye, Pirlo nuk e nxorri ​​Ronaldon në fushë në ndeshjen e tij të fundit të Juventusit.

Ronaldo shkoi në Torino për të fituar Champions League dhe e vetmja gjë që nuk arriti ishte Liga e Kampionëve . Ai arriti deri në çerekfinale dhe në 1/8 e finales”, tha ish-mesfushori i Juventusit për Italia Uno. /albeu.com/

Happy birthday, Massimo Mauro! - Juventus TV

Ronaldo muốn MU 'đột kích' cuỗm Chiesa từ Juventus | tin bóng đá