Ronaldo thyen rekordin në futboll, e ndan me legjendën e Spanjës

Kristiano Ronaldo nuk din të ndalet duke vazhduar të shkruajë historinë e futbollit Europian.

Ylli portugez, me aktivizimin titulluar në sfidën e sotme ndaj Jang Bojs, ka barazuar rekordin historik të Iker Kasijasit, për sa i përket aktivizimeve në Champions.

Momentalisht Ronaldo dhe Kasijas, kanë plot 177 ndeshje, duke ndarë këtë rekord historik së bashku. Gjasat janë të mëdha që në vijim CR7 t’i lërë targën ish-gardianit spanjoll, duke vendosur një tjetër rekord që do ta mbajë emrin e tij në histori.


Shtuar 14.09.2021 19:40