Ronaldo lojtari i muajit, ja kush zgjidhe trajneri

Cristiano Ronaldo, është zgjedhur lojtari më i mirë i muajit në Premier League, ndërsa trajner u zgjodh Mikel Arteta.

Ronaldo mposhti në konkurrencën e Joao Cancelon, Antonio Rudigerin, Allan Saint-Maximin, Salahn dhe Sarrin.

Portugezi ka shënuar pesë gola në gjashtë paraqitje me “djajtë e kuq”, tri prej tyre në muajin shtator në Premier League. /albeu.com/

 


Shtuar 8.10.2021 16:16