Ronaldo fenomen! Shënon sërish dhe thyen dy rekorde

Ronaldo nuk di të dalet.  Portugalia mundi Katarin 3-0 të shtunën në mbrëmje, teksa Ylli iManchester United,  tashmë 36 vjeç,  shënoi golin e tij të 112 për vendin e tij, ndërsa gjithashtu theu rekordin e Sergio Ramos për shumicën e ndeshjeve ndërkombëtare të fituara nga një lojtar evropian, marrë nga The Sun.

Dhe pavarësisht se luajti vetëm pjesën e parë të miqësisë së Portugalisë kundër Katarit, ai Ronaldo realizoi pas 37 minutash në Estadio Algarve.

Por ishte një tjetër moment historik që ylli i Djajve të Kuq do të mbajë mend pas fitores.

Duke luajtur të shtunën, Ronaldo luajti ndeshjen  e 181 me Kombëtaren, më shumë se çdo lojtar tjetër Evropian në histori, duke kaluar kështu Ramos, i cili ka zhvilluar 180  ndeshje për Spanjën dhe duket se nuk ka gjasa të shtojë kurrë këtë shifër pasi është grumbulluar nga trajneri Luis Enrique. /albeu.com/


Shtuar 10.10.2021 10:32