Roman Abramovich me klub të ri? Mediat raportojnë se ai është në bisedime me klubin turk

Roman Abramovich dyshohet se ka nisur tashmë bisedimet për të blerë një klub të ri futbolli pasi humbi kontrollin e Chelseat.

Ai është goditur me sanksione nga qeveria e Mbretërisë së Bashkuar për shkak të lidhjeve të tij të dyshuara me presidentin kontrovers rus Vladimir Putin.

Dhe tani ai po përpiqet dëshpërimisht të shesë klubin me ofertues të shumtë të prirur për të marrë drejtimin e Stamford Bridge.

Tani raportet në Turqi pohojnë se miliarderi është gati të kthehet shpejt në lojë.

Dhe ai ka nisur negociatat për të blerë klubin turk të futbollit Goztepe, sipas “Fanatik”.

Skuadra aktualisht është e 18-ta në Superligë dhe tetë pikë larg qëndrimit në ligë.

Lajmi vjen vetëm 48 orë pasi ukrainasit u përpoqën të ndalonin super jahtin e Abramovich të ankorohej në Turqi në një protestë kundër luftës./ h.ll/albeu.com


Shtuar 23.03.2022 14:46