Roma, Mourinho kërkon të “peshkoj” tek Chelsea

Jose Mourinho dihet tashmë që e ka përmëndur disa herë nëpër media se Roma duhet të rifreskojë ekipin e të kryej transferime në janar.

Këtë mesazh të “koduar” ia ka dërguar drejtuesëve të klubit të cilët mesa duket janë të gatshëm të plotësojnë dëshirat e portugezit. Mourinho pëlqen shumë mesfushorin e Chelsea, Loftus-Cheek.

Lojtari i klasit 96’ , është emri më i preferuar për mesfushën e Romës dhe duket se ky transferim nuk do të jetë shumë i vështirë. Anglezi ka shumë minuta me ekipin blu të Londreës.

Këtë sezon ai ka luajtur vetëm 9 ndeshje në total dhe jo të gjitha si titullar. Loftus-Cheek është në kërkim të një klubi ku të luaj rregullisht dhe duket se Mourinho është i gatshëm të ofrojë këtë gjë për mesfushorin anglez./h.ll/albeu.com


Shtuar 5.11.2021 10:26