Roma-Lazio, formacionet e mundshme të derbit

Në 18:00 në Olimpico luhet derbi i kryeqytetit mes Romës dhe Lazios.

Skuadra e Mourinhos mban vendin e 6 me 48 pikë, ndërsa Lazio në vendin e 5 me 49 pikë.

FORMACIONET E MUNDSHME:

ROMA (3-4-1-2): Rui Patricio; Mancini, Smalling, Ibanez; Karsdorp, Cristante, Mkhitaryan, Zalewski; Sergio Oliveira; Zaniolo, Abraham.

LAZIO (4-3-3): Strakosha; Lazzari, Luiz Felipe, Acerbi, Marusic; Milinkovic-Savic, Leiva, Luis Alberto; Felipe Anderson, Immobile, Pedro. /albeu.com/

Shtuar 20.03.2022 11:06

Tags: , ,